Usuwanie zaćmy

Usuwanie zaćmy - zabieg fakoemulsyfikacji

Zaćma, zwana także kataraktą, jest stanem związanym z wiekiem polegającym na utracie przejrzystości soczewki, co powoduje pogorszenie widzenia.

Zaćma może być również spowodowana czynnikami genetycznymi, chorobami ogólnymi w tym cukrzyca, stosowanymi lekami lub urazem.

Zabieg wykonujemy w trybie chirurgii jednego dnia - po zabiegu pacjent udaje się do domu.

Zabieg usuwania zaćmy zawiera:
- badanie kwalifikacyjne
- pomiar soczewki wewnątrzgałkowej
- opiekę anestezjologiczną
- znieczulenie miejscowe
- badanie kontrolne po zabiegu

Badanie kwalifikacyjne

Zespół naszych lekarzy specjalistów określa możliwość wykonania zabiegu i wyleczenia zaćmy. W trakcie wizyty kwalifkacyjnej uzyskasz wszystkie istotne informacje wraz z przewidywanym terminem zabiegu. Czas wizyty wynosi ok. 1 godziny.

Operacja usunięcia zaćmy

W dniu zabiegu przebywasz pod opieką wykwalifkowanego personelu medycznego w komfortowych warunkach gwarantowanych przez Oko - Forum. Przewidywany czas pobytu w Oko - Forum w dniu zabiegu – ok. 2 h. Poproś bliską osobę, aby odebrała Cię z naszej placówki.

Badanie kontrolne po zabiegu

Wizyty kontrolne są niezwykle istotne z uwagi na bezpieczeństwo wzroku pacjenta. Lekarze zalecają odbywanie regularnych wizyt wg następującego schematu:

  • wizyta - dzień po zabiegu
  • wizyta - 3-4 dni po zabiegu
  • wizyta - 1 miesiąc po zabiegu

Usuwanie zaćmy wtórnej

Zaćma wtórna powstaje u około 30% pacjentów po 2-3 latach od operacji usunięcia zaćmy. Objawia się przymgleniem obrazu. Dotyczy zmętnienia tylnej torebki soczewki, która jest strukturą naturalnie występującą w oku.